Fotoobraz Alu Dibond od firmy SAAL DIGITAL  

V polovině září tohoto roku, jsem dostal možnost vyzkoušet produkty německé firmy Saal Digital a to konkrétně ze sortimentu produktů fotoobrazů. S firmou Saal Digital jsem neměl doteď žádné zkušenosti a byl jsem tedy zvědavý na výslednou kvalitu produktu, jakou slibují.

Po přečtení parametrů všech nabízených typů fotoobrazů, jsem zvolil produkt Alu Dibond ve velikosti 60 x 40 cm. Jedná se, dle popisu, o 3mm silnou hliníkovou desku, kde je možné fotografii vytisknout v nejvyšším možné kvalitě. Tudíž jsem vybral svou oblíbenou fotku papuchalků na útesech, která je v plném rozlišení - ostrá jako břitva a plná jemných detailů peří. Uloženou v ICC profilu pro tisk, jsem ji odeslal přes program Saal Designer, který lze stáhnout přímo na webu www.saal-digital.cz .

Dva dny po odeslání objednávky, mi přišel email potvrzující odeslání fotoobrazu s datem doručení, do pěti pracovních dnů. Zásilka mi nakonec byla doručena o den dříve, což mne - nedočkavého zákazníka - potěšilo. Samotný obraz byl zabalen velmi pečlivě, což považuji za velmi profesionální a nezanedbatelné pozitivum.

Po rozbalení jsem se už mohl jen kochat. Snímek vytištěný na hliníkovou desku (ve skutečnosti se jedná o dvě hliníkové desky spojené jiným pevným materiálem) je skutečně ostrý, jak jsem doufal. V barevném rozlišení takřka stejném, jak jsem zvyklý jej vídat na monitoru svého počítače. S porovnáním kvality a barevného rozlišení na monitoru počítače a tištěné verze, jsem počkal na denní světlo, aby nebyl výsledek zkreslený umělým osvětlením. Jako součást balení jsem obdržel, dle zadání, dvě lepící destičky umožňující uchycení fotoobrazu na zeď, na předvrtané skoby.

S produktem Alu Dibond od firmy Saal Digital @saal.digital.cz, jsem tedy spokojený a rozhodně naplnil veškerá má nemalá očekávání o kvalitně provedené práci, včetně opravdu rychlého zhotovení zakázky a dopravy z Německa.